„Bezpieczne Wakacje” – było bezpiecznie i wakacyjnie.

Sobota 25 czerwca br. to pierwszy dzień wakacji.

Piknik pn. „Bezpieczne Wakacje” zorganizowany przez OPS, MKRPA i MDK ze Świebodzic był pierwszą imprezą, która propagowała szeroko rozumiane bezpieczeństwo naszych dzieci w okresie letniego wypoczynku. Bogaty program i liczne atrakcje wypełniły czas od godz. 13. do godz. 20.

Niestety rodzice z racji swoich obowiązków zawodowych nie są w stanie upilnować swoich dzieci w tym czasie.

Większość z nich traci swoje dorastające pociechy z pola widzenia, a te pozbawione opieki, zaczynają popełniać błędy, które mogą wpłynąć na całe ich dalsze życie. Organizując sobie wakacyjne rozrywki nie zważają na konsekwencje swoich zachowań. Uświadamiani przez niepoważne treści w mediach, internecie, czy starszych rówieśników, często wykorzystujących ich łatwowierność decydują się na rzeczy, o których wcześniej nawet nie myśleli.

Narkotyki, dopalacze, alkohol czy papierosy to tylko niektóre zagrożenia, jakie czekają na nieletnich.

Starsze pociechy narażone na zwiększony wpływ rówieśników decydują się również na przypadkowe kontakty seksualne.

Problemem w okresie wakacji są także ucieczki z domu. Wielu rodziców nie zgadza się na samodzielny wyjazd dziecka. Taka odmowa może rodzić w nastolatkach złość, frustrację, a w konsekwencji myśli o ucieczce.

Zwiększona ilość imprez masowych, dyskotek sprzyja „mierzeniu” się nastolatków z zachowaniami dorosłych.

Nasze stowarzyszenie przygotowało szereg materiałów, które miały za zadanie uwrażliwianie młodych ludzi oraz ich rodziców na przeróżne zagrożenia.

Jako partner pikniku braliśmy udział w jego przygotowaniu jak również prowadzeniu i obsłudze technicznej.

W Klubie Abstynenta zorganizowaliśmy strefę kibica, która pozwoliła wielu zwolennikom piłki nożnej oddalać się na chwilę z pikniku, aby wspierać naszą reprezentację.

IMG_20160625_130954

Dodaj komentarz